Warto zadać nam pytanie (najłatwiej przez Email) na interesujący Ciebie model samochodu w konkretnej ale realnej, zaproponowanej przez Ciebie kwocie pieniędzy.

Zakładka samochody używane została podzielona na podstrony, na których znajdziesz:

Strona 1: Informacje ogólne
Strona 2: Jak sprowadzamy
Strona 3: Ceny i promocje
Strona 4: Najczęstsze pytania
Strona 5: Samochody do wyjazdu

Samochody: Ceny i promocje


Proszę zaznajomić się z aktualnymi promocjami opisanymi w zakładce ceny i promocje oraz z dziewięcioma pytaniami zaznaczonymi na czerwono na stronie ogólnej i kontaktując się z nami przez E-mail od razu podać szczegółowe odpowiedzi na pytania, czy chcecie Państwo kupić samochód na kilkanaście lat robiąc 20.000km rocznie czy na kilka lat i jeździć około 100.000km rocznie, na kiedy spodziewacie się Państwa zakupić samochód, jaka jest cena max max dla super okazji samochodu 2 lata starszego niż zakładacie lub super ZDROWEGO samochodu i niskiego ORYGINALNEGO przebiegu oraz bliższe informacje jaki model samochodu Państwa interesuje. Te wszystkie informacje pozwalają nam na przygotowanie najsensowniejszej oferty dla każdego indywidualnie.

UWAGA!!!
Samochody ZDROWE w Niemczech sprzedają się w ciągu 3-5 dni i dlatego listę z aktualnymi samochodami na konkretny wyjazd przygotowujemy i rezerwujemy przed wyjazdem indywidualnym lub kosztem czasu spędzonego w trasie ale oszczędzając paliwo w trakcie trwania wyjazdu lawetą.
Czas obejrzenia jednego samochodu to średnio 3 godziny. Zobaczenie płynów, karoserii, posłuchanie poprawności działania mechaniki oraz instrumentów wewnątrz to 2 godziny, potem próba w miescie i po trasie szybkiego ruchu żeby sprawdzić jak samochód się zachowuje przy 160km/h kolejna godzina. Czyli dziennie można sprawdzić średnio 3 samochody licząc godziny pracy sprzedawców i czas na przejazd pomiędzy samochodami.

Generalnie z samochodem jest jak z zakupem domu lub czterenoznego przyjaciela. W większości przypadków ma być na lata i sprawiać jak najmniej problemów. Z naszej strony od 350e + paliwo wystarczy żebyś skorzystał z wyszukiwania najzdrowszych 20 samochodów, z maksimum czterech modeli które Ciebie interesują. Chyba, że znasz się na samochodach najlepiej i lubisz miesiącami wertować ogłoszenia, a w końcu i tak kupisz coś co nawet w połowie nie spełni twoich oczekiwań, zainwestujesz potem dużo czasu i pieniędzy na warsztatyi części. W koncu zmęczony wiecznymi inwestycjami znowu postawisz sobie za cel kupić zdrowy egzemplarz i cóż historia lubi się powtarzać.
Kliknij tutaj aby zerknąć na szczegółowy Cennik do wyjazdu Indywidualnego i Lawety po 2 samochody (my w tym przypadku dobieramy osoby, które chcą jednocześnie najzdrowsze, w najlepiej wynegocjowanej cenie i najtaniej przyprowadzone samochody), jeżeli chcesz aby sprowadzić samochód dla Ciebie oraz Grupowego, Giełdy, Lohr, jeżeli chcesz samochód tańszy z wadami jako handlarz.
Aby powiększyć ikonę cennika należy jeszcze raz kliknąć. Zapraszam.
W całkowite koszty wyjazdu wliczam koszt wykupienia wybranego terminu + koszty wyszukiwania samochodów + koszty wyjazdu + koszty tablic + koszty paliwa na powrót + koszty paliwa Twojego samochodu o wymiarach maks: waga 1600 kg, długość 470cm, szerokość 190cm, wysokość 170cm, z silnikiem benzynowym o pojemności do 3 litrów ze skrzynią manualną, (czyli mniejszy samochód to niższe koszty od zakładanych) + koszty autostrady.
Łącznie na jeden samochód zależnie od opcji wyjazdu do Niemiec i ilości kilometrów przejechanych w celu obejrzenia wybranych samochodów (od 2.200km do 3.000km):

-na szybki handel:
po ok. 1.600 zł na samochód (wyjazd dla 3 handlarzy po ładnie wyglądający złom na giełdę), średnio 2 doby,
ok. 1.900 zł (wyszukiwanie jakościowo najładniejszych lub najzdrowszych lub w dobrych cenach pod konkretne osoby, wyjazd dla jednego handlarza po cztery lub osiem najciekawszych cenowo, z wyszukiwaniem pod kątem jego klientów jakościowo najzdrowszych lub najładniejszych lub najtańszych, TYLKO jeżdżące), średnio 10 dni roboczych,
po ok. 2.600zł (wyjazd grupowy osobowym dla 4 osób po samochód na handel), zależnie od wymagań ale średnio 6 dób roboczych.

-dla osób indywidualnych, wybrania możliwie najzdrowszych na rynku do dalszej w miarę najmniej awaryjnej eksploatacji:
ok. 2.700zł wyjazd indywidualny ale wydłużając trasę w czasie (jedziemy w podobne regiony, także koszty paliwa i autostrady rozchodzą się na dwa samochody, czyli obniżamy koszty wyjazdu jadąc lawetą po dwa samochody, przy czym my dobieramy drugą osobę, która też chce skorzystać w takiej opcji), średnio 12 dób roboczych, często wystarczy tylko 7 dób roboczych,
ok. 3.700zł (wyjazd indywidualny bez Ciebie autolawetą do 3,5 tony na jeden samochód do: 470cm długości, 190cm szerokości, 170cm wysokości i 1650kg wagi), średnio 6 dób roboczych, często tylko 3 doby robocze,
ok. 3.600zł (wyjazd indywidualny podobnie jak przy wyjazdach bez Ciebie lawetą z wyszukiwaniem ale do wyboru Twoim osobowym lub naszym, z Tobą i Twoją osobą towarzyszącą lub sami), średnio 3 doby robocze, często tylko dwa dni robocze.

Dni robocze od 8:00 w poniedziałek do 13:00 w piątek, gdy czynne są wydziały komunikacji.
Uwaga tylko dla wyjazdów indywidualnych osobowym: od kwietnia tablice można wyrobić dopiero po zakupie samochodu i gdy zakup samochodu jest po godzinie 12:00, musimy czekać do następnego dnia roboczego, ponieważ większość urzedów jest otwarta do 12:30. Dlatego jeżeli ktoś musi jechać indywidualnym wyjazdem osobowym, to jestem za takimi wyjazdami w niedzielę po południu. Natomiast jadąc w środku tygodnia w środę wieczorem, gdy znajdziemy coś sensownego dopiero w piątek po 12:00 to trzeba czekać cały weekend aż do poniedziałku, wtedy kupujący pokrywa koszty naszego hotelu w weekend i koszt ponad planowego czasu naszego pobytu w Niemczech lub gdy woli abysmy pojechali to ustawiam wszystko tak aby kupujący miał blisko hotel z aby z nim ktoś pojechał po tablice w poniedziałek.

Staram się tak dobrać trasę przejazdu aby zrobić jak najmniej kilometrów i oglądać tylko najzdrowsze z najzdrowszych samochód w pierwszej kolejności. Przy 8 na 10 wyjazdach wybierany jest jeden z dwóch pierwszych oglądanych samochodów (wtedy koszty są niższe od założonych). Jeżeli pojedziemy obejrzeć kolejne 2 i czym prędzej wracamy do poprzednich, żeby zdążyć przed wieczorem oraz zanim się sprzedadzą (wychodzi przeważnie wysokość kosztów wyliczonych powyżej). Przy wyjeździe 1 na 10 wybierany jest samochód jeden z pierwszych 5 (wychodzi przeważnie wysokość kosztów wyliczonych powyżej). Przy wyjeździe 1 na 10 przy ograniczeniu ceny max max w stosunku do wszystkich samochodów z danego rocznika musimy obejrzeć wszystkie samochody, żeby wybrać najmniej zmęczony i tylko wtedy koszty mogą wyjść tyle co wyliczyłem powyżej.* Wszystkie ceny ofert przygotowanych na nasze spotkanie w dniu wyjazdu
są wyliczane na osobę fizyczną (w salonach jak również w większości autokomisów istnieje możliwość zakupu na firmę).
Poza stałymi rabatami na miejscu mamy jeszcze możliwość dodatkowej negocjacji cen.
Dla lepszej orientacji cenowej przy każdym przygotowanym samochodzie jest podana cena wyjściowa w Euro z dnia ogłoszenia samochodów, która naturalnie zostanie obniżona po negocjacji ceny wraz z kosztami sprowadzenia w najtańszej opcji do Warszawy. Z racji zmiennego kursu na stronie przyjęto tylko orientacyjnie: 4,15 PLN za 1 EUR.

Ze względu na drastycznie zmieniające się ceny paliw na stronie przyjęto orientacyjnie: 5,00 PLN za 1 Litr Diesela do common raila w Polsce i 1,70 EURO za 1 Litr Diesela w Niemczech oraz 1,70 Euro benzyna Niemcy)
Obie powyższe anomalie mogą powodować delikatne wahania cen ostatecznych, co dzięki negocjacji cen na miejscu w większości przypadków jest rekompensowane niższą kwotą zakupu samochodu.

Niezależnie jaka opcja wyjazdu lub wynajmu Ciebie interesuje proszę o informację wstępną na E-mail: piotr@gasinski.pl (gdy jestem w trasie telefon jest wyłączony) z odpowiedzią na 9 pytań zawartych na stronie głównej w połowie strony. Następnie gdy będę w Polsce oddzwonię i umówimy się na spotkanie zapoznawcze. Koszt spotkania to jedyne 50zł, ustalamy na nim termin wyjazdu i jest opłacany z góry. Koszt wyjazdu jest odliczany od stawki wyjazdowej gdy wyjazd dojdzie do skutku.

Ceny przykładowych samochodów na stronie i przygotowywanych do wyjazdów indywidualnych na spotkania (tak jak opisałem na stronie głównej) samochodów obejmują absolutnie wszystkie opłaty:
1. Cenę zakupu oferowanego samochodu - wynegocjowany rabat dla nas z możliwością dalszej negocjacji na miejscu o 300 Euro (ok. 1.200zł), 600 Euro (ok. 2.400zł), 900 Euro (ok. 3.600zł), 1.200 Euro (ok. 4.800zł), 2.500 Euro (ok. 10.000zł) lub więcej),
2. Koszty wyjazdu, czyli paliwo do mojego i Twojego samochodu (jadąc lawetą wychodzi podobny koszt co wyjazd osobowym i powrót dwoma samochodami na kołach, tylko trasa trwa ponad dobę dłużej) (około 1.600 pln) oraz polska autostrada (około 200 pln) na trasie Warszawa-Świecko-Niemcy Zachodnie lub Południowo Zachodnie, wyliczamy z rezerwą do 2.700 km (staram się wybrać najciekawsze przed wyjazdem, żeby zaoszczędzić siły i często wystarcza 2.200km) w razie konieczności pojechania i obejrzenia dodatkowych kilku samochodów z wybranego przez Ciebie modelu samochodu, żeby nie wracać z pustymi rękami albo, żeby nie kupować na siłę byle czego, oraz koszt tablic importowych (około 450 pln, zależnie w którym regionie są kupione kosztują od 350 pln do 550 pln).
Czyli cały koszt transportu, niezależnie czy pojedziecie Państwo z nami naszym samochodem osobowym i wrócimy na dwa samochody (paliwo do obu samochodów + koszty drogowe + koszty tablic importowych), czy sprowadzenie na autolawecie bez Państwa obecności (paliwo do obu samochodów + koszty drogowe) jest podobny i wynosi około 2.300 pln +- 200 pln zależnie od ilości przejechanych kilometrów. Dodatkowo koszt wykupienia konkretnego terminu w trybie ekspresowym (szybciej niż za 21 dni i nie podlega odliczeniu) 800zł lub w trybie zwykłym (pierwszy wolny po 20 dniach) 400zł, wyszukiwanie samochodów dla indywidualnej osoby 400zł, dodatkowa zmiana kryteriów wyszukiwania (zmiana ceny ponad 1.000euro, modelu, rocznika, karoserii, koloru, wyposażenia, gdzie trzeba zacząć wyszukiwanie od nowa) 200zł. Łącznie koszt zamyka się w cenie 2.600 do 3.900 zależnie od wersji wyjazdu indywidualnego z Tobą osobowym lub bez Ciebie lawetą, ilości kilometrów (2.200km do 3.000km) i paliwożerności Twojego zakupu (1.4 pali mniej niż 6.0).
3. Jako opcja dodatkowa, nieobowiązkowa do wyboru: nocleg od 39 euro lub jeżeli życzą sobie Państwo naszego kierowcę, który pojedzie z nami i poprowadzi Państwa samochód w cenie 400 pln za każdą dobę trasy. Istnieje możliwość niezobowiązującego wypożyczenia na trasy do Niemiec na minimum 1500km: autolawety Sprinter dwuosobowej na jeden samochód do 5 metrów długości i wagi maksimum 1650kg w cenie 500zł za każdą rozpoczętą dobę + paliwo średnio 12L/100km, 14L/100km i koszty autostrady, lub wynajęcie samochodu osobowego klasy średniej z kierowcą w cenie 350 zł za każdą rozpoczętą dobę + koszty paliwa (średnio 7,5 L/100km) i koszty autostrady. Należy sprawdzać aktualny cennik podany powyżej, ponieważ z racji sezonowości jest on uaktualniany oddzielnie.
4. Niezależnie od wysokości rabatu jaki uzyskaliśmy dla naszych klientów, kwotę wynegocjowaną oddajemy, a wysokość naszej stawki jest stała i z góry ustalona poprzez wybór przez Państwa odpowiedniej usługi lub z poniższych promocji.
5. Dodatkowa opcja to przyprowadzenie samochodu na autolawecie pod wskazany w umowie adres na terenie Polski, jeżeli nie jest to Warszawa obowiązuje tylko dopłata za paliwo i tylko przy przekroczeniu założonego limitu 2.700 kilometrów z całej naszej trasy.

Koszty opłat rejestracyjnych w Polsce ponoszone przez nowego właściciela już w Polsce to około 1140 pln + akcyza), czyli:
- tłumaczenia dokumentów (100 pln),
- przegląd zerowy (100 pln),
- akcyza 3,1% (dla samochodów o pojemności silnika do 2000) lub 18,6% (dla samochodów o pojemności silnika powyżej 2000),
- zwolnienie z Vatu (160 pln)
- podatek ekologiczny (500 pln),
- rejestrację w kraju (280 pln).

- na życzenie wyrobienie dokumentów (Przegląd zerowy, Tłumaczenia dokumentów, Urząd Celny, Urząd Skarbowy, Wydział Komunikacji)i dokonanie opłat w kraju w imieniu naszego klienta (300 pln)).
Dzięki temu nie muszą Państwo tracić swojego czasu na stanie w kolejkach, po dwa razy w tych samych urzędach. Gwarantowany czas zarejestrowania samochodu dla osób zameldowanych w Warszawie i okolicach, którym został sprowadzony samochodzik od momentu jego przyprowadzenia do kraju to 3 dni robocze.

- w tym samym czasie oferujemy przygotowanie samochodu do sezonu poprzez dokonanie pierwszej inspekcji (wymiana filtrów i płynów oraz elementy układu hamulcowego lub zawieszenia, zdiagnozowane przy zakupie do wymiany) we współpracującej z nami ASO w dość przystępnej cenie.

Zdajemy sobie sprawę iż każdy jest w czymś innym najlepszy. Naszą specjalizacją jest wyszukiwanie wad w samochodach nowych i używanych. Ze względu na różną wiedzę motoryzacyjną naszych klientów przygotowaliśmy promocje skierowane dla każdego indywidualnie.

Niezależnie czy wynegocjujemy 300 Euro, czy 1.500 Euro nasze stawki są stałe i z góry ustalone, a całą kwotę wynegocjowaną zawsze oddajemy naszym klientom.

Stawki podstawowe wynajmu:
+wynajęcie autolawety dwuosobowej Sprinter najazd 5 metrów, ładowność 1650kg, z naszym kierowcą za każdą rozpoczętą dobę 500 pln (bez kaucji zwrotnej i bez limitu kilometrów), minimum 1500km, do wybranych przez Ciebie samochodów, obejrzenie ich pod względem mechanicznym i blacharskim oraz wynegocjowanie dla Ciebie ceny
+wynajęcie autolawety dwuosobowej Sprinter najazd 5 metrów, ładowność 1650kg, z naszym kierowcą za każdą rozpoczętą dobę 500 pln (bez kaucji zwrotnej i bez limitu kilometrów), minimum 1500km, do wybranych przez Ciebie samochodów + 400 pln za wybranie najsensowniejszych ponad 20 samochodów z dostępnych (minimum 200) aktualnie na rynku w Niemczech Zachodnich, obejrzenie ich pod względem mechanicznym i blacharskim oraz wynegocjowanie dla Ciebie ceny
+wynajęcie samochodu osobowego (klasy średniej lub średniej wyższej z klimatronikiem) z naszym kierowcą za każdą rozpoczętą dobę 350 pln (bez kaucji zwrotnej i bez limitu kilometrów), na wyjazd z Tobą i Twoją osobą towarzyszącą do wybranych przez Ciebie samochodów, obejrzenie ich pod względem mechanicznym i blacharskim oraz wynegocjowanie dla Ciebie ceny
+wynajęcie samochodu osobowego (klasy średniej lub średniej wyższej z klimatronikiem) z naszym kierowcą za każdą rozpoczętą dobę 350 pln (bez kaucji zwrotnej i bez limitu kilometrów), na wyjazd z Tobą i Twoją osobą towarzyszącą do wybranych przez Ciebie samochodów, obejrzenie ich pod względem mechanicznym i blacharskim oraz wynegocjowanie dla Ciebie ceny + 400 pln za wybranie najsensowniejszych ponad 20 samochodów z dostępnych (minimum 200) aktualnie na rynku w Niemczech Zachodnich, obejrzenie ich pod względem mechanicznym i blacharskim oraz wynegocjowanie dla Ciebie ceny.

Koszty REALNE przy różnych zamysłach wyjazdu:
Wynajęcie autolawety bez kierowcy za każdą rozpoczętą dobę płacisz około 350 pln + kaucja zwrotna 1200 pln to tylko początek. Należy doliczyć zużycie paliwa od 10 do 17 litrów ropy na 100km (zależnie od kierowcy, warunków atmosferycznych oraz ładunku) + koszt autostrady A2 w Polsce. Należy liczyć prędkość średnią około 70km/h. W przypadku korków lub niekorzystnej pogody czasami osiągamy średnią prędkość 40km/h na autostradach. Czyli Twoja samotna trasa realnie może trwać ponad 5 dób.
Wynajęcie autolawety Sprinter z naszym kierowcą jest lepszą opcją, ponieważ wie którymi drogami jedzie się szybciej, gdzie jest mniej korków w stosunku do panującej pogody oraz jak jechać, żeby laweta jechała najekonomiczniej. Tutaj trasa trwa średnio 3 doby. Opcja polecana dla osób, które nie mają czasu jechać, lub zamierzają kupić tani samochód z wadami mechanicznymi. W ogólnym rozrachunku wychodzi podobnie co opcja wyjazdu osobowym i powrót na dwa samochody. Wynajęcie samochodu osobowego z naszym kierowcą to opcja dla osób, dla których liczy się wygoda podróżowania i czas. Średnia prędkość z autostrad około 110km/h, zużycie paliwa około 7,5 litrów ropy na 100km. Tutaj średnia trasa przy sprzyjającej drodze około 2700 km trwa około 42 godzin. Naturalnie przy każdym wyjeździe jedziemy spokojnym tempem, robimy przystanki na rozprostowanie nóg oraz dłuższe przystanki na małą drzemkę, ponieważ najważniejsze jest aby dojechać wolniej ale bezpieczniej i wybrać najsensowniejszy samochód na kilka lat w miarę bezawaryjnej jazdy w stosunku do kwoty zakupu jaką przyjąłeś.

Dla osób, które same kupiły samochód i należy go tylko przyprowadzić do kraju na autolawecie istnieje taka możliwość w ciągu około 36 godzin od spotkania i spisania umowy przy sprzyjających warunkach pogodowych. Przy minimalnej ilości 2.000 km cena 1,25 zł za 1 km + koszty płatnych autostrad. Przebiegi ponad 500 km płatne są p 1,50 zł za 1 km.

Proszę zaznajomić się z aktualnymi promocjami opisanymi poniżej:

Promocja dla osób, które potrafią się przyznać, że mają słabą wiedzę motoryzacyjną, pozostawiają nam wolną rękę w wyborze 4 najsensowniejszych samochodów do obejrzenia w Niemczech i sprowadzeniu poszukiwanego przez nich modelu samochodu w grudniu:
zgłoszenie nam chęć zakupu wybranego jednego lub dwóch modeli samochodu oraz przybliżonego terminu wyjazdu, z naszej strony dwa tygodnie przed wyjazdem monitorujemy aktualne ogłoszenia czy w ofertach sprzedaży znajdują się odpowiednie samochody spełniające Państwa wymagania, dwa dni przed wykupionym terminem wyjazdu wybranie około 40-60 Zdrowych samochodów i w dniu wyjazdu obejrzenie wspólne ofert do Państwa (osoby które wykupiły wyjazd lawetą i nie są obecne przy wyjeździe otrzymują ofertę przez E-mail w dniu wyjazdu, przesyłacie nam 6-12 samochodów, które najbardziej się Państwu spodobają, podsyłam dodatkowo do akceptacji zdrowe moim zdaniem na które nie zwróciliście uwagi), wynegocjujemy ceny, zarezerwujemy samochody, organizujemy wyjazd odpowiedni do wybranej usługi, w dniu wyjazdu przyjadę do Państwa i udzielę informacji które samochody są najzdrowsze i do których możemy pojechać w ciemno, podaję ceny wynegocjowane od tych z ogłoszeń i wspólnie decydujemy do których samochodów warto pojechać, na miejscu w Niemczech oględziny samochodu trwają około 2-3 godziny, sprawdzenie karoserii, czyli m.in. lakieru, następnie sprawdzenie mechaniki (w tym: silnika, skrzyni biegów, zawieszenia, hamulców, oraz płynów), sprawdzenie dokumentów samochodu, kolejna negocjacja ceny, jeżeli samochód spełnia nasze wymagania wyrobienie tablic, należny odpoczynek i powrót do kraju, rozliczenie w Polsce po przekroczeniu granicy. Niezależnie czy wynegocjujemy 300 Euro, czy 1.500 Euro nasze stawki są stałe i z góry ustalone, a całą kwotę wynegocjowaną oddajemy naszym klientom. Wyjazd indywidualny z nami i zakup jednego z 9 samochodów wyszukanych przez nas na niemieckiej stronie mobile lub autoscout24 (w czasie do trzech dni od wybrania samochodów) za 900 zł brutto (dla wybrania bez Państwa, po konsultacji wyboru sprowadzenia na autolawecie pod wskazany adres 1.000 pln brutto) + koszty transportu: polskiej autostrady A2 i koszty paliwa (silniki CommonRail tankujemy w Polsce na sprawdzonych stacjach Statoil lub BP), około 2.200 pln (+-200 pln zależnie od przejechanych kilometrów do rozliczenia z rachunków. Czyli łącznie sprowadzenie indywidualne kosztuje około 2.800 - 3.200 pln, co przy negocjacji ceny na poziomie 8-15% często bardziej się opłaca niż kupno niby tańszego ale zajeżdżonego samochodu w Polsce.


Promocja na wyjazdy autolawetą bez obecności kupującego po samochody sprowadzane dla opcji Eleganckiej i droższych cenę usługi brutto w cenie usługi netto.
Przy każdej naszej pomocy:
- oferujemy negocjację ceny każdego samochodu i oddanie kwoty z negocjacji kupującemu,
- rezerwację 6-12 najciekawszych samochodów wybranych kupującego, dostępnych w gazetach i salonach niemieckich oraz na niemieckiej stronie mobile lub autoscout24 (Zdrowe samochody sprzedają się w ciągu 3 dni, a do tego możemy je zarezerwować maksymalnie na 2 dni przed wyjazdem, dlatego ważne jest wykupienie konkretnego terminu w którym będziemy mieli wybrane konkretne samochody),
-organizację wyjazdu od A do Z dla Ciebie i Twojej osoby towarzyszącej bez dodatkowych opłat,
- w Niemczech oględziny lakieru, sczytanie błędów (jeżeli możliwe w niektórych modelach) oraz sprawdzenie mechaniki (w tym silnik , sprzęgło, skrzynia biegów, zawieszenie, hamulce, oraz możliwe filtry i płyny),
- sprawdzenie dokumentów serwisowych samochodu jeżeli takie istnieją,
-jeśli samochód się podoba kolejna negocjacja ceny,
- wyrobienie tablic czasowych,
- pomoc w przyprowadzeniu do Polski najciekawszego z zarezerwowanych samochodów,
- na życzenie bez dodatkowych prowizji pilotujemy zakupione samochody pod sam dom.Oferta standardowa, najczęściej wybierana przez naszych klientów teraz w promocji:

Jeśli sam sobie znalazłeś jeden samochód na stronie mobile.de, nie masz z kim pojechać i chcesz, żeby ktoś znający język niemiecki:
-wynegocjował cenę,
-dowiedział się telefonicznie o stan techniczny,
-wyszukał i zarezerwował dodatkowo ZDROWE jak na swój wiek samochody,
-zawiózł tylko Ciebie i Twoją osobę towarzyszącą do tych samochodów,
-dokładnie obejrzał wybrany samochód i wyłapał wady samochodu na które nie zwrócisz uwagi (jeśli to możliwe sprawdził sprzęgło, silnik, skrzynię biegów, zawieszenie, hamulce, płyny i filtry),
-jeśli samochód wyglądał ładnie tylko na zdjęciach ewentualnie, żeby pojechać do następnego zarezerwowanego samochodu i tak do znalezienia tego najbardziej odpowiedniego samochodu,
-potem żeby wynegocjował cenę (całą wynegocjowaną kwotę oddajemy naszemu klientowi, średnio 8-15%, a czasami nawet więcej, czyli przy tanich samochodach od 1.500 Euro do 8.000 Euro negocjujemy 300-1500 Euro zależy czy ze sprzedającym już współpracujemy i jaka jest cena bazowa),
to proponujemy ci że:

- przed wyjazdem dzwoniąc do sprzedających znajdziemy i zarezerwujemy dodatkowo 6 samochodów według Twoich realnych wymagań cenowych, żebyś był jak najbardziej zadowolony z zakupionego samochodu w razie gdyby znaleziony przez Ciebie samochód okazał się kiepskim wyborem albo tylko ładnie sfotografowaną skarbonką,
- zorganizujemy wyjazd od A do Z,
- na miejscu w Niemczech sprawdzimy lakier elektronicznym przyrządem, sczytamy błędy samochodu z komputera, sprawdzimy mechanikę (w tym silnik, sprzęgło, skrzynia biegów, zawieszenie, hamulce, oraz możliwe filtry i płyny) i dokumenty pojazdu, wyrobimy tablice przyjazdowe, w razie potrzeby załatwimy hotel, oraz na życzenie wrócimy nieodpłatnie z Tobą pod dom.
Samochody możemy zarezerwować maksymalnie na 2 dni przed wyjazdem.
Łączny koszt terminu wyjazdu indywidualnego 400zł w trybie normalnym, czyli pierwszy wolny termin najwcześniej za 21 dni + koszty wyszukiwania bez dodatkowych zmian w trakcie wyszukiwania 400zł + koszty paliwa, zakładając trasę aż 2.700km (często trasa ma tylko 2.200km) silniki CommonRail tankujemy w Polsce na sprawdzonych stacjach Statoil lub BP) ok. 1600zł do obu samochodów + koszt tablic importowych około 450zł + koszty polskiej autostrady ok. 200zł + wyjazd osobowym na dwie doby 200zł, co łącznie daje 3.250zł.

Dysponujemy również 5 autolawetami i 6 kierowcami gdyby się okazało, że z jakichś powodów nie możesz jechać po samochód lub nie możesz prowadzić samochodu. Zawsze po dwu lub trzy godzinnym obejrzeniu całego samochodu na miejscu jeśli nam się podoba (karoseria, silnik, skrzynia biegów, sprzęgło,zawieszenie, amortyzatory, hamulce, zachowanie podczas jazdy testowej) to informujemy Ciebie o znalezionych przez nas wadach samochodu (jak lakierowany jakiś element albo ryski na oryginalnym lakierze, plastik pęknięty albo że w zawieszeniu do wymiany jest sworzeń, lub tarcze hamulcowe)i jeżeli nie Chcesz tego samochodu to jedziemy do następnego. Kupujesz samochód tylko ten, który sam wybierzesz, a my tylko podpowiadamy dlaczego wybralibyśmy ten albo inny. Następnie odprowadzamy kupiony przez Ciebie samochód pod wskazany wcześniej adres w w Polsce w terminie 24 godzin (lub szybciej jeżeli tylko warunki na drodze na to pozwolą) od momentu zakupu. Koszty dodatkowe przy pojechaniu bez Ciebie z lawetą wychodzą średnio 200zł więcej kosztów ogólnych, lub z naszym kierowcą, który poprowadzi Twój samochód w Twoim imieniu to tylko 200 pln za każdą rozpoczętą dobę w trasie.

Istnieje także możliwość przetłumaczenia dokumentów (dopłata 100zł), złożenia i odbioru dokumentów w imieniu właściciela dotyczących zapłaty Akcyzy, zwolnienia z Vat oraz rejestracja pojazdu w wydziale komunikacji (przy opłacie 300 pln dla naszych klientów zameldowanych w Warszawie) plus powyżej opisane koszty tych dokumentów. Termin od dnia zakupu samochodu do zarejestrowania na nowego właściciela to średnio 5 dni roboczych.


Nasze pozostałe propozycje są dostępne w poniższych wersjach:

Opcja ekspresowa, dla osób którzy muszą mieć samochód jak najszybciej bo poprzedni się sprzedał lub popsuł bezpowrotnie, termin ekspresowy wyjazdu w czasie wcześniejszym niż 21 dni od dnia kontaktu kosztuje 600zł, wybranie konkretnych samochodów 400zł, wyjazd, gdzie przed wyjazdem dzwonimy zarezerwować samochody tylko wybrane przez naszego klienta, z którym wyjeżdżamy z Warszawy, na miejscu sprawdzamy samochód (tak jak zawsze mechanika, blacharka, wnętrze, dokumenty serwisowe o ile takie są dostępne u sprzedawcy)i udzielamy informacji jakie wady ma samochód + koszty paliwa (silniki CommonRail tankujemy w Polsce na sprawdzonych stacjach Statoil lub BP) + koszty polskiej autostrady + opłata za wyjazd samochodem osobowym z kierowcą 100zł za każdą rozpoczętą dobę (przeważnie 2 lub 3 doby trwa wyjazd samochodem osobowym). Wyjazd lawetą bez kupującego kosztuje prawie tyle samo +-100zł w łącznych kosztach ale trwa 3 lub 4 doby.

Opcja autogiełda niemiecka,to wyjazdy grupowe po 3 lub 4 osoby, w drugi weekend miesiąca, dla osób mało wymagających co do stanu samochodu i dla handlarzy, odbywają się w drugi i czwarty piątek każdego miesiąca wieczorem z Warszawy na największą giełdę samochodową (około 1.500-2.500 samochodów)w Niemczech w okolicy Kolonii. Wyjeżdżamy z Warszawy z trzema lub czterema pierwszymi zdecydowanymi osobami w piątek w okolicy 19:00 z Dworca Zachodniego (na życzenie odbieramy osoby ze wskazanych adresów w Warszawie), dojazd na miejsce około 8:00 w sobotę rano, z każdą osobą oglądamy maksymalnie 10 samochodów najciekawsze naszym zdaniem ale wybrane przez Państwa (przeważnie Państwo kupują już drugi lub trzeci), naturalnie sprawdzamy stan tych samochodów (wypadkowość, silnik, zawieszenie, hamulce, karoseria, płyny) i negocjujemy ceny, wyrabiamy tablice i kto chce wrócić szybciej ten startuje od razu. Koło 17:00 wracam z pozostałymi osobami spokojnym tempem do Warszawy, po drodze są przewidywane odpoczynki na zregenerowanie sił, wyjazd dostępny za 790brutto od osoby przy wyjeździe dla trzech, przy wyjeździe dla dwóch osób po 1.100 pln brutto lub dla 4 osób po 650 pln brutto.
Istnieje możliwość wybrania przed wyjazdem samochodów w okolicy 300km od giełdy 400zł, żeby móc jeszcze podjechać do samochodów po skończonej giełdzie. Ale trzeba pamiętać, że po zakończeniu giełdy nie ma możliwości zarejestrowania samochodu i trzeba poczekać do poniedziałku.
Każdy wyjazd przygotowujemy tak aby wszyscy kupili odpowiedni samochód i nikt nie wracał z pustymi rękami. Jeżeli chcesz pojechać na giełdę ale też skorzystać z wyszukiwania potrzebny jest kontakt minimum 3 tygodnie wcześniej, żebyśmy mogli znaleźć dodatkowo kilkanaście w miarę Zdrowych samochodów dla każdego, żeby każdy był zadowolony z zakupu. Dla całej grupy, która będzie chciała skorzystać z takiego wyszukiwania wyjazd odbędzie się analogicznie jeden dzień wcześniej i trwa jedną dobę dłużej. Wyjazd w czwartek o 19:00 i oglądanie samochodów w Piątek w komisach, a następnie przejazd w sobotę rano na giełdę.
Osoby, które chcą spędzić weekend w samochodzie jadąc do Niemiec na giełdę ale bez ciśnienia, żeby coś kupić to wystarczy, że pojawią się na spotkaniu zapoznawczym dla wyjazdu grupowego w niedzielę w Warszawie na Bemowie na ul. Blatona 3 o godzinie 16:00.

Opcja specjalna, tu przed wyjazdem dzwonimy zarezerwować maksymalnie 3 samochody wybrane przez Państwa (zasięg łączny w obie strony do 800 km od Świecka, czyli 1.800 km od Warszawy), dowiadujemy się o stan tych samochodów i negocjujemy ceny, wyjeżdżamy z Warszawy z Państwem, dostępna za 800 pln brutto + koszty paliwa (silniki CommonRail tankujemy w Polsce na sprawdzonych stacjach Statoil lub BP) + koszty polskiej autostrady.

Opcja udało się zdać prawko, dla świeżo upieczonych kierowców, którzy nie pojadą, nie znają się na samochodach i nie mają czasu na szukanie samochodu ale chcą aby wybrać i pojechać w ich imieniu po w miarę ZDROWY i bezpieczny samochód do Niemiec. Na spotkaniu wstępnym podasz nam model samochodu lub podstawowe wymagania do jakiej eksploatacji potrzebny będzie samochód. Wykupisz termin konkretny wyjazdu i wyszukiwanie samochodu.
Trzeba pamiętać, że cena zadbanego samochodu zaproponowanego przez nas z kosztem sprowadzenia z Niemiec i kosztem opłat w kraju to minimum 9.000 Pln. Poniżej tej kwoty samochody są w opłakanym stanie. Na konkretny termin wyjazdu wybierzemy dla Ciebie najciekawsze 40 samochodów w danej cenie (z ponad 1.500), na spotkaniu przedstawiamy już gotowe oferty z maksymalnie najwyższą ceną, z której wybierasz 7 samochodów, dodatkowo sugerujemy które z samochodów są według nas Najzdrowsze z Oryginalnym przebiegiem, na podstawie tych informacji wybierzemy 6 najlepszych samochodów. Spiszemy umowę powierniczą, przekażesz nam pieniążki na samochód i w godzinach wieczornych pojedziemy do Niemiec. Koszt wyszukiwania samochodu, wyjazdu i transportu autolawetą wychodzi podobny +-200 zł niż gdybyśmy pojechali z Tobą samochodem osobowym -> patrz "promocja"). Na miejscu obejrzymy wybrane wspólnie samochody (jeżeli samochód nam się podoba około 3 godziny zajmuje dokładne obejrzenie każdego samochodu), następnie informujemy o wynegocjowanej cenie, którą zwracamy Tobie (300 Euro, 500 Euro, 900 Euro, 1.200 Euro, 1.500 Euro albo więcej) oraz dokładnie o znalezionych przez nas wadach (najczęściej zużywające się w danym modelu słabe pojedyncze elementy zawieszenia oraz hamulców; płyny i filtry do wymiany; ryski parkingowe albo po polerowaniu na karoserii; ewentualnie któryś jeden element lakierowany ale bez szpachli, jeżeli znajdziemy coś więcej to jedziemy do kolejnego samochodu, bo ten sam się nie naprawi) i zaletach (czyste fotele bez otarć, żadnych elementów połamanych wewnątrz, cała elektryka działa; równo pracujący silnik; dobre sprzęgło; ogólnie bardzo dobry stan zawieszenia) najładniejszego samochodu. Jeżeli chcesz kupić ten samochód to po zakupie pomagamy zrobić przegląd zerowy, przetłumaczymy dokumenty i przyprowadzimy samochód pod wskazany w umowie adres (w czasie do 24 godzin od momentu zakupu), dla osób z całej Polski kosztuje 900 pln brutto (lub 1.300 pln brutto ze zrobieniem w imieniu nowego właściciela dokumentów i rejestracji w kraju + koszty opłat w kraju ->podane na samej górze) + koszty transportu ok 2.200 pln +-200 pln zależnie od ilości kilometrów rozliczane z rachunków (paliwa do autolawety,silniki CommonRail tankujemy w Polsce na sprawdzonych stacjach Statoil lub BP + koszty polskiej autostrady). Jest to najsensowniejsza opcja gwarantującą najlepszy stosunek najtańszej usługi do ceny.

Opcja elegancka, jeśli ktoś chce sobie zarezerwować konkretny termin przyprowadzenia lawetą samochodu nowego za 21 dni lub w później, my mamy wybrać najciekawsze samochody pod względem wizualnym i technicznym, dowiedzieć się wszystkiego telefonicznie, wynegocjować cenę, zarezerwować wybrane samochody, 3.000zł (przy samochodach według katalogu do kwoty 125.000zł) + koszty paliwa (silniki CommonRail tankujemy w Polsce na sprawdzonych stacjach Statoil lub BP) + koszty polskiej autostrady. Wymagane jest spotkanie zapoznawcze w celu zarysowania potrzeb kupującego, możliwości zakupu przy założonej kwocie pieniążków z kosztami wyjazdu i kosztami rejestracyjnymi w Polsce, wykupienia konkretnego terminu i wyszukiwania samochodów.

Opcja urodzi mi się dziecko, dla świeżo upieczonych rodziców (mama w widocznej ciąży, które nie mają czasu na szukanie samochodu ani na wyjazd i chcą otrzymać przyprowadzony samochód w ciągu 3 do 4 dni od przekazania nam pieniążków. Na spotkaniu zapoznawczym podajesz nam model samochodu i podstawowe wymagania. Po wykupieniu konkretnego terminu wyjazdu i wyszukaniu samochodów wybierzemy najciekawsze 40-60 samochodów z około 1400 dostęnych w Niemczech Zachodnich, prześlemy już gotowe oferty z maksymalnie najwyższą ceną, z której wybierasz 10 samochodów, w dniu wyjazdu na spotkaniu podajemy które z samochodów są Zdrowe z Oryginalnym przebiegiem, na podstawie tych informacji pojedziemy autolawetą, na życzenie rodzic jedzie z nami samochodem osobowym i wracamy na dwa samochody - koszt transportu wychodzi podobnie +-200 pln), na miejscu obejrzenie samochodów (czas około 3 godziny zajmuje dokładne obejrzenie każdego samochodu), następnie informujemy o wynegocjowanej cenie, którą zwracamy klientowi (300 Euro, 500 Euro, 900 Euro, 1.200 Euro, 1.500 Euro albo więcej) oraz dokładnie o znalezionych przez nas wadach (najczęściej zużywające się w danym modelu słabe pojedyncze elementy zawieszenia oraz hamulców; płyny do wymiany; ryski parkingowe albo po polerowaniu na karoserii; ewentualnie któryś jeden element lakierowany ale bez szpachli) i zaletach (czyste fotele bez otarć, żadnych elementów połamanych wewnątrz, cała elektryka działa; równo pracujący silnik; dobre sprzęgło; ogólnie bardzo dobry stan zawieszenia) najładniejszego samochodu. Jeżeli mamy kupić ten samochód to po zakupie robimy przegląd zerowy, tłumaczymy dokumenty i przyprowadzamy samochód pod wskazany w umowie adres (w czasie do 24 godzin od momentu zakupu), dla osób z całej Polski kosztuje tyle samo. Potrzebne jest spotkanie zapoznawcze, na którym wykupisz termin najwcześniej za 21 za 400zł (ekspresowy do 20 dni za 600zł) i wyszukanie samochodów 400zł. Dochodzi koszt paliwa, autostrady, tablic importowych. Łącznie zakładając trasę 2.700km około 3.250zł (często trasa wychodzi 2.200km)przy normalnym trybie lub 3.450zł w ekspresowym trybie łącznych kosztów. Wyjazd lawetą Bez Ciebie trwa dobę dłużej ale koszt jest podobny +-200zł. Przy dopłacie 400zł tłumaczenie dokumentów, złożenie do Urzędu Celnego u Urzędu Skarbowego, po tygodniu odbiór z Urzędu Celnego u Urzędu Skarbowego i rejestracja w Wydziale Komunikacji. Naturalnie paliwo jest rozliczane z rachunków (paliwa do autolawety,silniki CommonRail tankujemy w Polsce na sprawdzonych stacjach Statoil lub BP i rachunki można wziąć na Twoją firmę). Jest to najsensowniejsza opcja gwarantującą najlepszy stosunek stosunkowo taniej usługi do wysokiej jakości.

Opcja komfortowa, jeżeli chcą Państwo kupić samochód w najbliższym czasie, nie możecie zostać bez samochodu na więcej niż 7 dni, ale wcześniej musicie sprzedać swój samochód i nie będziecie mieli możliwości aby pojechać z nami po samochód, to podobnie jak w opcji eleganckiej po wykupieniu terminu i wyszukania samochodu przygotujemy, ale tutaj jesteśmy w gotowości do priorytetowego sprowadzenia samochodu autolawetą dla Państwa, czyli w momencie gdy sprzedacie Państwo swój samochód spotykamy się gdy wrócę z trasy i samochód zostanie przyprowadzony w ciągu do 6 dni od spotkania z tablicami importowymi pozwalającymi na poruszanie się po Polsce do czasu wyrobienia dokumentów. Koszty łączne 400zł więcej niż w opcji ekspresowej.

Opcja awangardowa, podobnie jak wersja ekspresowa dla osób, które nie mają czasu na szukanie samochodu, chodzenie po urzędach i chcą tylko otrzymać już zarejestrowany samochód w ciągu 10-14 dni od podpisania umowy. Na wstępnym spotkaniu Podasz nam model samochodu i podstawowe wymagania, my wybieramy najciekawsze samochody w zaproponowanej przez Ciebie kwocie pieniędzy. Wykupisz termin wyjazdu ekspresowego oraz wyszukiwanie samochodu i przekazujesz pieniążki na zakup samochodu. Spiszemy umowę powierniczą. W ciągu 21 dni samochód jest sprowadzony i zarejestrowany na Ciebie. Od podszewki w najbliższym wolnym terminie wybiorę najzdrowsze samochody, prześlę je przez Email. Wybierzesz 10 samochodów, dodatkowo zasugeruję najzdrowsze, na które nie zwróciłeś uwagi. Następnie obejrzę te samochody czas około 3 godziny zajmuje dokładne obejrzenie każdego samochodu, potem informuję o wynegocjowanej cenie oraz dokładnie o znalezionych przez nas wadach i zaletach tych samochodów, decydujesz który kupisz, po zakupie zrobimy przegląd zerowy i przyprowadzamy samochód pod wskazany w umowie adres (w czasie do 24 godzin od momentu Twojego zakupu), następnie dokonamy wszystkich formalności rejestracyjnych w Polscew czasie do 8 dni od sprowadzenia, dla osób z Warszawy. Łączne koszty wychodzą 800zł więcej niż wersja ekspresowa.Z braku możliwości codziennego monitorowania cen u sprzedawców w przypadku obniżenia ceny w ogłoszeniu na mobile lub na autoscout24 dla nas ta cena również zostanie obniżona dodatkowo o wynegocjowaną przeze mnie wcześniej kwotę.
* 1 * 2 * 3 * 4 * 5 *