Warto zadać nam pytanie (najłatwiej przez Email) na interesujący Ciebie model samochodu w konkretnej ale realnej, zaproponowanej przez Ciebie kwocie pieniędzy.

Zakładka samochody używane została podzielona na podstrony, na których znajdziesz:

Strona 1: Informacje ogólne
Strona 2: Jak sprowadzamy
Strona 3: Ceny i promocje
Strona 4: Najczęstsze pytania
Strona 5: Samochody do wyjazdu

Samochody: Najczęstsze pytania
Proszę zaznajomić się z aktualnymi promocjami opisanymi w zakładce ceny i promocje oraz z pytaniem numer 4 w zakładce najczęstsze pytania i kontaktując się z nami od razu podać o jaki rodzaj usługi chodzi, kiedy spodziewacie się Państwa zakupić samochód oraz bliższe informacje jaki model samochodu Państwa interesuje. Te wszystkie informacje pozwalają nam na przygotowanie najsensowniejszej oferty dla każdego indywidualnie.
Przeczytaj uważnie najczęściej zadawane pytania:

1. Dzień dobry. Mam odłożone 26.000 pln. Chcę kupić pierwszy rodzinny samochód, ale nie wiem na co zwrócić uwagę przy wybieraniu samochodu?
Dzień dobry. Samochód rodzinny powinien spełniać kilka podstawowych warunków. Musi:
- być w pierwszej kolejności bezpieczny, czyli w miarę bezwypadkowy,
- być w miarę bezawaryjny i bez dziwnych zapachów, czyli bez historii typu podtopienie (padająca elektronika) lub spalenie (padająca elektryka),
- mieć tylko profilaktycznie ogólnodostępną sieć serwisową wszędzie, czyli nie tylko w Polsce, ale i za granicą,
- być sprawdzoną marką, do której możemy mieć zaufanie w różnych sytuacjach,
- dawać poczucie komfortu podczas podróży za równo po mieście jak i na dłuższych trasach,
- cechować się przestronnością zarówno we wnętrzu jak i w bagażniku.
Proponuję bezwypadkowy 5 drzwiowy hatchback, kombi lub mini van produkcji niemieckiej lub japońskiej.

2. Zdałam prawko i chcę sobie kupić pierwszy samochód. Dlaczego ceny 2 letniej Fabii są podobne do cen 6 letniego Civica, Corolli, czy A3? Uprzedzam, że nie jestem samochodziarzem.
Trwałość samochodów niemieckich i japońskich, ich bezawaryjność i komfort ma tu bardzo duże znaczenie na wyższą cenę. Prostym przykładem jest chociażby zawieszenie. W niektórych samochodach trzeba wymieniać podstawowe elementy co 20.000km, w innych co 150.000km. A w jeszcze w innych jeżeli samochód jest bezwypadkowy i normalnie eksploatowany to zawieszenie przez 12 lat i ponad 200.000km nawet na Polskich drogach nie wymaga wymian nawet podstawowych elementów. To samo tyczy się innych części w samochodach. Dlatego wiedząc jak szukać lepiej kupić 6 letni samochód danej marki niż 2 letni innej. Bo ten trwały przejeździ kolejne 4-6 lat bez problemu, a ten 2 letni za kolejne 2-3 zacznie stwarzać same problemy.
Kolejny przykład to zużycie paliwa. Niektóre samochody z silnikiem 1.4 zużywają na mieście 6-7 litrów benzyny na 100km, inne 8-9 litrów benzyny, a rekordziści nawet 11-12 litrów benzyny, przy podobnej wielkości samochodu.
Następna sprawa wymiana rozrządu. W jednych samochodach wymienia się go co 60.000km, w innych co 120.000km, w jeszcze innych co 240.000km.
Przykłady można wymieniać w nieskończoność.
Proponujemy samochód starszy ale wytrzymalszy. Naturalnie wybór i decyzja ostateczna należy do Pani. My możemy tylko wskazać najlepszy samochód z modelu który sobie Pani wybrała, niezależnie czy będzie to Skoda, Audi, Honda, Toyota, czy jakaś inna marka pojazdu.

3. Witam. Chcę kupić samochód w Niemczech do 100.000 pln.
Ważne kto w jakiej klasie samochodów najlepiej się czuje. Może Pani kupić z salonu niemieckiego zarówno samochody nowe typu Audi A3 w wersji usportowionej, jak również mogą to być samochody z podstawowymi silnikami diesela Bmw 3 lub Ford Mondeo. Ewentualnie używane: rocznego Passata w ładnej opcji wyposażenia, kilku letnie Audi A6, Bmw 5, Mercedesa E, Volvo S80 lub ładny ale bezwypadkowy siedmio-dziewięcio letni cabriolet Mercedesa SL 500.

4. Witam. Chcę kupić Ford Mondeo TDCI kombi w Niemczech do 30.000 pln. Jaka jest procedura?
Czy samochód będzie użytkowany jako taksówka, czy jako samochód rodzinny?
Proszę wybrać i posegregować kryteria w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego:

-stan techniczny (bez wad ukrytych),
-stan wewnątrz (bez wad ukrytych),
-kolor,
-przebieg ORYGINALNY,
-przewidywany rocznik,
-bezwypadkowość (czy możliwe są ryski na karoserii lub jeden element lakierowany),
-akceptowana wersja karoserii (kombi, 5 hatchback, sedan, coupe, terenowy, cabrio),
-silnik (diesel, benzyna),
-preferowana MOC,
-skrzynia (manual,automat,),
-cena REALNA dla super okazji rocznikowej lub stanu pojazdu,
-czy ważniejszy jest rocznik, cena, czy wyposażenie.
Na podstawie powyższych informacji przygotuję wstępną ofertę i poinformuję na Email lub SMS.
Wybierze Pan kilka samochodów z naszej oferty i umawia termin sprowadzenia. W dniu wyjazdu przedstawiam pełna ofertę samochodów, informuję o stanie tych samochodów i wynegocjowanych cenach. Na podstawie tych informacji wybieramy minimum 12 samochodów, które chcemy zobaczyć i od razu jedziemy do Niemiec. Profilaktycznie mam też kolejne 6-12 dodatkowo wybranych pod względem technicznym, żeby nie wracać z pustymi rękami.
Większość samochodów jest w stanie technicznym zgodnym z naszymi informacjami dlatego zostaje zakupiony jeden z pierwszych czterech wspólnie wybranych samochodów. Następnie wyrobienie dokumentów, regeneracja sił i powrót do kraju. W drodze powrotnej można zrobić przegląd zerowy i dać dokumenty niemieckie do przetłumaczenia. Udzielam również informacji, które dokumenty, gdzie i w jakiej kolejności wyrobić w kraju.

5. Czy wysokość prowizji jest stała niezależnie od wysokości zakupu samochodu?
Tak. Koszt naszej usługi jest stały, niezależnie ile % wynegocjujemy z ceny samochodu.

6. Mineło 14 dni a nadal nie otrzymałęm żadnych propozycji ofert od Pana. Czy Pan o mnie zapomniał?
O nikim nie zapominamy. Czasami może dojść do poślizgu czasowego. Wynika to z tego iż przygotowanie ofert wstępnych trwa średnio 3 dni. Czasami bywa tak, że samochody przygotowane we wstępnych ofertach zostaną sprzedane i w takim wypadku nie ma sensu ich umieszczać na stronie. Proces przygotowania odbywa się od początku.

7. Rozważam zakup samochodu do 40.000pln. Co Pan powie o Corolli, Civicu? Bmw 116i z pierwszego wypustu też bardzo mi się podobają ale boję się, że ewentualne naprawy mogą mnie przyprawić o ból głowy i znacznie uszczuplić mój budżet domowy.
Wszystkie samochody z wyżej wymienionych to moim zdaniem bardzo dobry wybór, pod warunkiem, że będzie bezwypadkowy i nie będzie miał wad ukrytych. Japońskie samochody są z bardzo delikatnej blachy i po pierwszym wypadku w trosce o bezpieczeństwo pewnie bym już takim nie jeździł. Co do Bmw to jest to tylko mit. Generalnie ceny części są podobne do każdego z tych samochodów. Wręcz niektóre będą tańsze do Bmw niż do japończyków.

8. Na Pana stronie są samochody z 2004 roku w cenie samochodów z 2000 i samochody z 1998 roku droższe od 2001 roku. Jak Pan to wytłumaczy?
Na cenę w Niemczech składa się kilka czynników. W pierwszej kolejności stan techniczny, następnie ORYGINALNY przebieg, liczba właścicieli, bezwypadkowość a dopiero na szarym końcu rok produkcji samochodu. Można spotkać w tej samej cenie samochód średniej klasy dwuletni, który non stop jeździł i jest już z przebiegiem 530.000km, po czterech stłuczkach jak i samochód 8 letni z przebiegiem 50.000km, który stał w garażu i jest jak z salonu. I powtarzam, oba będą w tej samej cenie. Jeżeli handlarz chce kupić samochód na handel to kupi ten nowszy i zaraz sprzeda zanim coś drogiego się w nim popsuje, ale jeżeli kupuje dla siebie to weźmie ten starszy, bo bezpieczniejszy i prawie nie będzie musiał przez najbliższe 250.000km w niego inwestować.

9. Chciałbym kupić samochód rodzinny dla małżeństwa plus dwójka dzieci, którym będę jeździł na trasach do 300km. Musi się zmieścić składany wózek i walizki żony. Najchętniej kupiłbym kombi, ale myślałem też o sylwetce typu Hatchback. Jaki samochód Pan poleca w cenie około 35.000 pln?
Najchętniej kupowanym samochodem przez naszych klientów jest w kolejności alfabetycznej:
- kombi: Audi A4, Audi A6, Bmw 3, Citroen C5, Ford Mondeo, Honda Accord, Mazda 6, Mercedes C, Mercedes E, Opel Astra, Opel Vectra, Peugeot 307, Peugeot 407, Toyota Corolla, Toyota Avensis, Vw Golf, Vw Passat
- sedan/5 hatchback: Audi A3, Audi A4, Audi A6, Bmw 3, Bmw 5, Citroen C3, Citroen C5, Ford Focus, Ford Mondeo, Honda Civic, Honda Accord, Lexus Is, Mazda 3, Mazda 6, Nissan Almera, Nissan Primera, Opel Astra, Opel Vectra, Peugeot 307, Peugeot 407, Seat Leon, Seat Cordoba, Skoda Oktavia, Toyota Corolla, Toyota Avensis, Vw Golf, Vw Passat
- mini van: Citroen Picasso, Ford C-max, Honda Stream, Nissan Almera Tino, Opel Zafira, Toyota Corolla Verso, Vw Touran

10. Chcę kupić samochód francuski, rodzinny. Znalazłem Lagunę 5 letnią za 15.000pln. W takiej samej cenie można kupić 406 lub C5 które mają 10 lat.
Zgadza się. Niektóre samochody wykazują się dużą awaryjnością i są bardzo wymagające jeżeli chodzi o serwis. Inne za to są nie do zajeżdżenia. Dlatego samochody drogie w eksploatacji są tanie przy odsprzedaży, a tanie w eksploatacji trzymają cenę. Również dlatego na taxi jeżdzi więcej dziesięcioletnich 406 niż pięcioletnich Lagun.

11. Zaczynam pracować na taxi. Potrzebuję samochód, którym będę robił ponad 100.000km rocznie. Czyli w grę wchodzi diesel albo benzyna z gazem. Co lepsze?
Są dwie szkoły. Diesel wymaga dobrego paliwa, bieżącej eksploatacji i pamiętania żeby dbać o turbo. Natomiast niektóre benzynowe silniki nie nadają się do instalacji gazowej. Ale jeżeli dbamy o diesela jak i o benzynę to z żadnym nie ma problemów. Ważne jest tylko w przypadku benzyny aby dany silnik nie miał przeciwskazań a instalacja była zrobiona przez kogoś kto się na tym zna i na dobrych podzespołach. Generalnie nawet 15 letni samochód, który jest zadbany i ma przejechane ponad 250.000km przejedzie kolejne 200.000km bez większych problemów przy odpowiedniej eksploatacji, niezależnie czy będzie to diesel czy benzyna z gazem.

12. Potrzebuję kupić samochód na długie trasy. Czytałem rózne opinie o silnikach Common Rail, że padają wtryski i jest drogie sprzęgło dwumasowe do wymiany. Czy lepiej kupić starszego diesela czy Common Raila i jak to się ma do kosztów na 100km?
Samochody Common Rail tankujemy tylko na stacjach, gdzie jest opcja oleju napędowego droższego i tańszego, przy czym kupujemy tylko droższe paliwo. Ale trzeba pamiętać, że droższe paliwo zatankowane na dobrej stacji to mniejsze zużycie paliwa o około 15-20% w stosunku do paliwa tańszego. Czyli w ogólnym rozliczeniu wyjdą podobne koszty przejechanych 100km.

13. Wybrałem model samochodu który chcę kupić. Ma być van, z silnikiem diesela w cenie do 35.000pln. Zależy mi na czasie. Ile czasu potrwa przygotowanie ofert i w jakim czasie mogę otrzymać oferty samochodów?
O kolejności przygotowania ofert samochodów decyduje kolejność zapytania. Przygotuję je w najbliższym wolnym czasie i dla każdego jest taka sama procedura. Staramy się wybrać najlepsze samochody w cenie zbliżonej do możliwości finansowych klienta. Na chwilę obecną najwcześniej za 10 dni oferty będą gotowe o czym poinformuję Pana. Przygotowanie ofert jednego modelu dla jednego klienta to około 2-3 dni, w tym przeglądanie ofert w Niemczech, zadzwonienie do sprzedawców, sprawdzenie czy samochody są nadal na sprzedaż i czy nie ma jakiejś ściemy z danym samochodem. W momencie gdy samochody będą gotowe i wgrane na stronie wyślę smsa z taką informacją. Jeżeli będzie pan zainteresowany sprowadzeniem samochodu to prześle mi Pan wybrane najciekawsze samochody z moich ofert i zgłosi mi Pan jednocześnie, że chce wyjechać. Wtedy uzgadniamy przybliżony termin wyjazdu. W dniu wyjazdu przesyłam Panu pełną ofertę dostęnych samochodów. W momencie wyjazdu informuję, które samochody są godne polecenia pod względem technicznym i na jaką kwotę zostały już wynegocjowane.

14. Podoba mi się samochód marki Vw. Ale boję się, że te samochody są częściej kradzione. Mają Państwo na to jakąś radę?
Współpracujemy z firmą, która w cenach promocyjnych zakłada autoalarmy, dodatkowe blokady i montuje system gps, kórym można namierzyć samochód z dokładnością do kilku metrów. Poza tym współpracujmemy z agentem sprzedającym ubezpieczenia firmy TUiR Warta.

15. Dziękuję za otrzymane oferty. Wybrałem już najciekawsze oferty z Pana strony i przesłałem je na Email. Chcę sobie sprowadzić samochód w najbliższym wolnym terminie. Czy potrzebuję wziąć wolne w pracy i na ile dni?
O wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń (zaproponowana data). Proponuję wyjazd w czwartek wieczorem. W piątek sprawdzimy samochody. Przewidywany powrót w sobotę popołudniu. Czyli jeżeli pracuje Pan w normalnych godzinach musi Pan wziąć tylko jeden dzien wolnego.

16. Chcę sprowadzić samochód z Niemiec. Proszę dowiedzieć się dla mnie czegoś o pojeździe z linka. Czy może mi Pan przygotować dodatkowo ofertę podobnych samochodów.
Przed każdym wyjazdem przygotowuję darmową ofertę kilku dodatkowych samochodów (jeżeli tylko podobne samochody są w danym momencie na sprzedaż), żeby nie wrócić z pustymi rękami, w razie gdyby się okazało, że wspomniany samochód jest w gorszym stanie niż opisał to handlarz.

17. Chcę kupić dobry samochód, którym będę tylko jeździł i poza bieżącą eksploatacją nic nie będzie mnie interesowało. Moje wymagania to klasa średnia typu Passat, Oktavia, Mondeo, Vectra, Bmw 3. Nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy oglądaniu samochodu i nie znam się na samochodach. Ale nie mogę z Państwem pojechać. Jakie są możliwości zakupu samochodu przez waszą firmę bez osoby zainteresowanej?
Przygotowujemy wstępne oferty. Pan wybiera z naszej strony najciekawsze samochody. A potem są dwie możliwości.
Pierwsza,
może z nami jechać ktoś od Pana z rodziny lub jakiś Pana znajomy do którego macie Państwo zaufanie. Będzie miał kasę na samochód i pod naszą opieką wróci na kołach Pana samochodem.
Druga, spiszemy umowę i pojedziemy sami po samochód. Kupimy go, wyrobimy dokumenty przyjazdowa i przyprowadzimy pod wskazany w umowie adres.

18. Jak wygląda import samochodu, jeżeli jedziecie Państwo sami po samochód w moim imieniu?
Przygotujemy około 12 wstępnych ofert. Jeżeli jesteście Państwo nadal zainteresowani naszą ofertą to spotykamy się w dniu wyjazdu. Na spotkaniu udostępniamy pełną ofertę średnio około 12-16 samochodów. Spisujemy umowę i pobieramy pełną kwotę na zakup samochodu oraz na paliwo. Podajemy pełną informację o stanie samochodów, sugerujemy które są Zdrowe i podajemy wynegocjowane ceny. Na podstawie tych informacji wspólnie wybierzemy samochody do których warto pojechać. Następnie jedziemy do tych samochodów i weryfikujemy stan samochodów. Każdy samochód który nam wpadnie w oko sprawdzamy pod każdym względem: czy gdzieś nie było wspawanych elementów, potem zawieszenie, płyny, silnik, skrzynię biegów, sprzęglo, hamulce i dokumentację.
Jeżeli się okaże, że samochód jest godny aby go kupić to dzwonimy do klienta i informujemy o stanie technicznym wymieniając poszczególne elementy w jakim są stanie.
Np: ryski, obtarcia, odpryski, zużyte cięgna w skrzyni, słabe sprzęgło albo zużyty element zawieszenia (i podajemy, że naprawa kosztuje tyle i tyle). Jeżeli klient stwierdzi, że akceptuje to go kupujemy.
Jeżeli klient chce abyśmy sprawdzili lub wybrali inny to jedziemy do następnego pojazdu.
Generalnie przed zakupem staramy się przez telefon opisać samochód jak najdokładniej ze szczegółami.

19. Interesuje mnie usługa komfortowa. Chcę zabrać w trasę kogoś z rodziny. Czy jest to dodatkowo płatne?
Może Pani wziąć w trasę osobę towarzyszącą bez dodatkowych kosztów z naszej strony dla każdej usługi indywidualnego sprowadzenia samochodu. Nie dotyczy to tylko wyjazdów na autogiełdę ze względu na ograniczoną ilość mijesc dla osób w samochodzie.

20. Czy mozecie sprowadzić Państwo dwa samochody na raz?
Taka opcja istnieje tylko jeżeli klient jedzie z nami i z kimś znajomym. Musi poinformować nas najpóźniej tydzień przed wyjazdem, że chce sprowadzić dwa samochody za jednym razem. Przygotowanie takiego wyjazdu wymaga więcej czasu. Należy się liczyć z tym, że taki wyjazd może też trwać dłużej o 1 a nawet o 2 dni. Przy takim wyjeździe są przewidziane dodatkowe promocje, ale proponujemy je tylko w dniu wyjazdu.

21. Ile czasu trwa oglądanie i zakup samochodu? Czy wszystkie będą w jednym miejscu?
Wiadomo iż zarówno przy zakupie samochodów nowych jak i używanych musimy kierować się rozsądkiem. Co za tym idzie trzeba sprawdzić wszystko w samochodzie. Sprawdzamy na miejscu płyny; czujnikiem lakieru blacharkę; zawieszenie; skrzynię biegów; silnik; zczytujemy błędy i przebiegi z komputerów oraz inne szczegóły ważne dla danego modelu. Przeważnie sprawdzenie jednego samochodu trwa około 2-3 godziny. Samochody są w różnych częściach Niemiec, czyli w ciągu jednego dnia możemy sprawdzić maksymalnie 5-6 samochodów licząc z dojazdami w różne miejsca w Niemczech.

22. Napisał Pan iż współpracujecie z komisami. Czy to znaczy, że jeździcie tylko do tych komisów po samochody?
Dla nas liczy się zadowolony klient. Każdy sprowadzony przez nas samochód to reklama. Dlatego staramy się aby wybrać samochód w najlepszym możliwym stanie w stosunku do rocznika, przebiegu i ceny jaką chce zapłacić przyszły właściciel. Czyli jeżeli ktoś chce zadbany model samochodu to szukamy w całych Niemczech ten zadbany model samochodu. Jeżeli się okaże że w znajomym komisie jest taki model ale z wadami, natomiast w innym komisie lub u osoby prywatnej jest samochód w lepszym stanie to kupujemy ten w lepszym stanie, a nie ten u znajomego.
Miałem tylko na myśli, że gdy samochód stoi w znajomym komisie to podają mi informację szczegółową czy warto do tego samochodu pojechać i go oglądać, czy nie.
Natomiast gdy są dwa samochody w podobnym stanie technicznym i wizualnym. Jeden w znajomym komisie, a drugi u obcego to czasami negocjujemy nawet dwa razy więcej u znajomego.

23. Chcę aby mi sprowadzić samochód na lawecie ponieważ nie mogę z Państwem pojechać po samochód ze względu na obowiązki domowe. Po za tym przed zakupem muszę sprzedać swój obecny samochód. Jak można rozwiązać te problemy abym został bez samochodu na maksymalnie kilka dni.
Oferujemy usługę ekstra elegancką, oferująca Panu pełną gotowość od momentu pojawienia się ofert na naszej stronie przez najbliższe 14 dni. Ma Pan czas aby sprzedać samochód. W dniu sprzedaży spotykamy się z Panem, spisujemy umowę między Panem, a nami na podstawie zobowiązujemy się do sprowadzenia samochodu w przeciągu kilku najbliższych dni. Przeważnie w ciągu czterech dni ma Pan już samochód u siebie pod domem z tablicami przejazdowymi na których moze się Pan poruszać po drogach do momentu zarejestrowania samochodu w kraju.

24. Sprzedałem samochód i zależy mi na sprowadzeniu samochodu w przeciągu najbliższych trzech tygodni. Ale nie mam czasu na szukanie, jeźdżenie, załatwianie dokumentów. Którą opcję usługi powinienem wybrać?
Najwygodniejsza i najlepsza moim zdaniem jest usługa sprowadzenia samochodu na lawecie w promocji usługi standardowej. Do tego zlecamy wyrobienie dokumentów i rejestrację samochodu w kraju w imieniu włąściciela, współpracującej z nami firmie z 30% rabatem dla naszych klientów.

25. Ile czasu trwa wyjazd? Przeliczyłam że całą trasę 2.600 km teoretycznie można przejechać w tą i spowrotem w 24 godziny bez problemu, ponieważ większość trasy to autostrada?
Teoretycznie ma Pani rację. Proszę wziąć pod uwagę iż na drodze może się wszystko zdarzyć.
Może być mgła, deszcz, czy pojawić się korek przez przebudowę drogi.
W Niemczech jeżeli ciężarówka ma poważną awarię typu zjedzie do rowu albo się pali to cała autostrada jest zamykana do czasu usunięcia awarii. Czasami może to potrwać 2 godziny a czasami stałem nawet 8 godzin. Poza tym na autostradach niemieckich też zdażają się przebudowy drogi z ograniczeniami, przez co są możliwe 20 km korki na autostradach. Po za tym oglądając samochód musimy go dokładnie sprawdzić. To trwa około 2-3 godziny. Jeżeli samochód nam się spodoba musimy zakupić tablice importowe. To nam zajmie dodatkowo około godzinę. Jeżeli już kupiliśmy samochód i jesteśmy na nogach już 24 godziny wskazana jest regeneracja sił przez kilka godzin przed wyjazdem powrotnym.
Dwa lata temu jadąc po samochód byłem 25 km od komisu. Stanąłem na autostradzie około 14.00 w korku. Do 21.00 wszyscy na autostradzie czekaliśmy aż ciężarówka spali się doszczętnie, a następnie aż zostanie sprzątnięta z autostrady. Do tego czasu komis już dawno był zamknięty i trzeba było czekać do dnia następnego aby samochód odebrać. Trasa wydłużyła się przez taki incydent o dodatkowe 15 godzin.
W zeszłym roku jadąc autolawetą do miejsca sprawdzenia pierwszego samochodu natrafiłem na 4 korki spowodowane wypadkami. Ogólnie stałem 9 godzin w tamtą stronę. Po zakupie samochodu był jeszcze jeden dwugodzinny korek w drodze powrotnej ale i tak na szczęście udało mi się przejechać parę godzin wcześniej przed wypadkiem polskiego autokaru na Ringu pod Berlinem.
Reasumując przewidujemy że trasa będzie trwała 40 godzin osobowym lub 48 godzin autlawetą ale nie ma na to reguły. Może to być 36 godzin, a w bardzo skrajnych przypadkach zdażyło się nawet 70 godzin.

26. Czy jadąc po samochód dla klienta może Pan przy okazji sprawdzić mi jeden samochód, żebym wiedział czy warto do niego jechać?
Przykro mi, ale absolutnie nie ma takiej możliwości. Nasz klient płaci za nasz czas w trasie i za paliwo. Podejrzewam, że Pan tak samo nie życzyłby sobie abyśmy jadąc po samochód dla Pana szukali i sprawdzali samochody dla kogoś innego.
Trzeba pamiętać, że sprawdzenie każdego samochodu od podszewki to około 2-3 godziny, a do tego dojazd nawet 100km do takiego samochodu trzeba liczyć w obie strony dodatkowe 2-3 godziny. Nie możemy sobie pozwalać na takie zabiegi, ponieważ byłoby to mało profesjonalne w stosunku dla naszego klienta, który płaci za naszą pracę.

27. Widziałam na mobile kilka ładnych samochodów, czy mozecie mi je sprawdzić i któryś sprowadzić?
Naturalnie. Samochody na mobile są często ładnie fotografowane tak jak do polskich ogłoszeń. Natomiast my jesteśmy do tego aby znając Państwa gust wybrać te w najlepszym stanie technicznym i najbezpieczniejsze z oferowanych aktualnie na sprzedaż. Poproszę aby przesłała mi Pani linki do ogłoszeń, a zorientuję się czy warto wziąć te samochody pod uwagę organizując wyjazd. Jeżeli jest Pani zdecydowana na zakup danego modelu to proszę wysłać zapytanie na Email lub sms, a my w najszybszym możliwym czasie przygotujemy dla Pani wstępną ofertę, poinformujemy Panią o wgraniu samochodów na stronę. Wybierze Pani oferty z naszej strony jeżeli będzie Pani zdecydowana na sprowadzenie samochodu i uzgodnimy termin wyjazdu. Dwa dni przed terminem przygotowujemy pełną i aktualną ofertę samochodów. Na spotkaniu w dniu wyjazdu po samochód dla Pani, przy przekazaniu pieniążków wybieramy wspólnie z pełnej oferty najciekawsze Pani zdaniem samochody. Informujemy, na które samochody warto zwrócić uwagę i o ile taniej będzie przewidywalnie kosztował samochód niż cena na naszej stronie internetowej.

28. Chcę aby sprowadzić mi samochód. Ale mieszkam 250km od Warszawy. Znalazłem podobną usługę innej firmy, która jest niedaleko mnie i Pani tam pracująca powołała się że z wami współpracuje. Czy to prawda i czy możecie Państwo za tę firmę gwarantować, że jak dam im kasę to pieniądze nie przepadną i dostanę samochód zgodny z waszymi usługami?
Nie współpracujemy z żadną firmą w Polsce, która sprowadza samochody dla naszych klientów i nie gwarantujemy za inne firmy. Osoby jadące z nami, które mieszkają daleko od Warszawy odbieramy z Dworca Centralnego lub Dworca Zachodniego. Natomiast osoby, które z nami nie jadą, tylko przekazują nam pieniążki na samochód, muszą przyjechać przy pierwszym samochodzie osobiście lub może to być ktoś z rodziny żeby podpisać pierwszą umowę jako zabezpieczenie Państwa pieniążków. Natomiast za drugim razem wystarczy, że przesyłają nam pieniążki na konto. Samochody są odwożone pod wskazany w umowie adres. Jedyną osobą która podpisuje umowy jest Piotr Gasiński dysponujący numerem telefonu podanym na stronie kontakt (+48 693 373 540).

29. Samochody w polskich ogloszeniach są tańsze niż na stronie u Pana. Czy ma Pan też tańsze samochody w ofercie?
Tak naturalnie. Samochody na stronie są przygotowane tylko pod kątek osób, które zgłosiły chęć wyjazdu i podały nam pewne wymagania co do poszukiwanych pojazdów. Poza tym samochody te są podane w cenach wyjściowych ze wszystkimi przewidywalnymi kosztami. W dniu wyjazdu informujemy który samochód może się okazać, że wyjdzie taniej o 8-15%. Po za tym posiadamy samochody tańsze od tych na stronie, które są w gorszym stanie (karoseria powypadkowa, większy przebieg, lub wady ukryte o których informujemy tylko klientów z którymi i dla których wyjeżdżamy) i droższe w lepszym stanie (garażowany, z mniejszym przebiegiem i czasami roczną gwarancją techniczną nawet przy 14 letnim samochodzie). Trzeba tu pamiętać iż samochód tańszy dziś o 2.000-3.000 pln jutro może wymagać napraw za 7.000-10.000 pln (wystarczą dwie rzeczy z wymienionych: po dużym przebiegu sprzęgło, wtryski i turbo, albo zawieszenie i blacha po ładnie zakamuflowanym wypadku). Samochody na stronie są przygotowane tylko pod kątem konkretnego klienta według jego indywidualnych predyspozycji (jak kolor karoserii, silnik, skrzynia biegów, kolor wnętrza, cena ostateczna, przebieg), który się zdeklarował, że chce kupić samochód według uzgodnionych kryteriów.

30. Szukam mini Vana. Na polskiej aukcji znalazłem, 2005 rok w tej samej cenie u Pana jest 2003. Czyżby zakup przy pomocy Pana mijał się z celem?
Samochód samochodowi nie jest równy. Jeżeli mi Pan nie wierzy to proponuję pojechać do kilku samochodów z 2005 roku. Zobaczyć w jakim są stanie. Generalnie samochody młodsze tanie, które są zmęczone, kilkakrotnie powypadkowe i wyeksploatowane nie przedstawiają dużej wartości, poza rocznikiem produkcji wbitym na papierze. Jeżeli komuś nie opłaca się ich naprawiać za 10.000 pln albo ktoś stwierdza, że jest ten samochód niebezpieczny i nie nadaje się do jazdy to woli go sprzedać o 3.000 pln taniej. Z drugiej strony jednak proszę pamiętać, iż zdarza się, że samochody które tylko dla Pana przygotuję z 2004 czy nawet z 2005 roku w stanie bardzo zadbanym przy normalnej eksploatacji nie wymagające większych inwestycji przez najbliższe 60.000-100.000km wyjdą przy zakupie tyle samo lub niewiele więcej co samochody tanie wyeksploatowane w Polsce, które będą cały czas stały w serwisie na naprawę kolejnej usterki.

31. Chcę kupić vana na rok, ale boję się czy nie lepiej kombi? Czy moze mi Pan zaproponować taki samochód, który sprzedam bez straty?
W sumie będzie to dowolny samochód, jeżeli tylko kupi Pan samochód zdrowy, czyli zadbany w bardzo dobrym stanie, bez historii wypadkowej, z dwóch powodów. Często klienci, którzy kupują samochody na rok jeżdżą nimi kilka lat. Rekordzistą jest taksówkarz, który kupił dobry samochód dziewięcio letni i jeździ nim już dziesięc lat.
Natomiast jeżeli już ktoś sprzedaje samochód, który przez nas sprowadził to często okazuje się że po roku lub dwóch odsprzedaje nawet z minimalnym zyskiem swoim sąsiadom, którzy widzieli w jakim stanie samochód przyjechał do kraju.

32. Nie mogę znaleźć na waszej stronie ani jednego samochodu z modelu który mnie interesuje. Czy to znaczy, że nie macie takich w ofercie?
To oznacza tylko, że w ostatnich dwóch miesiącach nikt nie zgłaszał nam że chce sprowadzić ten model do kraju, ponieważ samochody na stronie są przygotowywane tylko jako oferty wstępne dla osób zdeklarowanych, że chcą sprowadzić przez nas któryś samochód i podają nam wymagania wedlug których przygotowujemy dla nich oferty. Przy czym gustów jest mnóstwo. Jedna osoba preferuje beżową tapicerkę, druga wsiada tylko do czarnego wnętrza. Podobnie jeden kierowca woli aluminiowe felgi i biały lub czerowny kolor, a drugi woli stalowe koła w srebrnym samochodzie. Dlatego warto wysylać nam zapytanie o model samochodu, który Państwa interesuje, przesyłając predyspozycje i podstawowe wymogi w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego (takie jak: model, skrzynia biegów, czy zakup na handel czy dla siebie, jaka budowa samochodu, jakie silniki, czy akceptuje się drobne ryski, czy samochód ma być po niepalącym właścicielu, cena maksymalna jeżeli trafi się rocznikowa okazja z małym przebiegiem, jaki dopuszczalny przebieg, ile będzie się robiło rocznie kilometrów).

33. Znalazłem na mobile pięcioletniego diesela z przebiegiem 150.000km, który jest w cenie takich samochodów z przebiegiem 300.000km. Na ile jest to realny przebieg?
Okazje niestety się nie zdarzają. Realnie patrząc samochód jedno roczny z największym przebiegiem jaki sprowadziłem miał ponad 300.000km. We wnętrzu ani na karoserii nie było widać tego przebiegu. Znaleziony przez Pana samochód ma wady ukryte: uszkodzone coś mechanicznego drogiego w wymianie albo przebieg cofnięty albo samochód powypadkowy albo popowodziowy. Zdarząją się też ogłoszenia, gdzie samochód jest wystawiony za 60% ceny. Ale jak przychodzi co do czego to okazuje się, że jest to leasing a te 60% wartości podane w ogłoszeniu jako cena to tylko pierwsza wpłata, żeby jeździć samochodem, a potem się spłaca drugie tyle albo więcej. I taki pojazd mogą kupić tylko osoby mające firmę w Niemczech.

34. Czy poza sprawdzeniem lakieru miernikiem robicie Państwo coś jeszcze?
Tak oczywiście. Każdy model samochodu wychodzi z jakimiś mankamentami. Znając wady każdego modelu zwracamy szczególną uwagę na mankamenty tego danego modelu, czy już je widać, czy jeszcze można zaryzykować zakup samochodu i pojeździć nim bez inwestycji. Do większości modeli samochodów posiadamy programy do czytania błedów z modułów samochodu. Sprawdzamy również zawieszenie, amortyzatory, płyny, działanie silnika, sprzęgła, skrzyni biegów, wspomagania, hamulców, a także dokumenty.

35. Wybrałem interesujące oferty i przesłałam linki na Email. W jakim czasie możemy spisać umowę i kiedy może Pan pojechać po samochód?
O wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wspólne dogadanie terminu wyjazdu. Dwa dni przed wyjazdem sprawdzę czy pojawiły się nowe samochody na sprzedaż i czy poprzednio przygotowane do ofert są jeszcze aktualne. Dzień przed wyjazdem zarezerwuję najciekawsze samochody i przygotuję trasę przejazdu.

36. Jutro wyjeżdżamy. Czy mam wziąć ze sobą gotówkę czy można zrobić przelew. Ewentualnie czy będzie można wypłacić pieniązki z bankowamtu. Czy ma Pan upatrzone jakieś dobre kantory?
Najlepsza jest gotówka, ale są też inne możliwości.
Przelew może trwać 1-3 dni, wtedy weźmiemy nocleg za około 50 Euro za dobę i poczekamy. Jeżeli nie chce Pan brać pieniędzy to można wybrać pieniężki z bankomatu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt iż mamy złotówki na koncie a wypłacamy Euro, gdzie kurs z niektórych bankomatów może siegać 5 Pln = 1 Euro. Kantory prawie wszystkie mają podobne kursy. Ale w razie czego przed wyjazdem jest możliwość, że podjedziemy do kantoru z najlepszym kursem Euro.

37. Poproszę o informację co mam zrobić po sprowadzeniu samochodu?
Wszelkie informacje co zrobić otrzymają Państwo po sprowadzeniu przez nas samochodu na piśmie w chronologicznej kolejności.

38. Dziękuję za sprowadzenie i za zrobienie przeglądu zerowego. Czy można poprosić o wyrobienie dokumentów w Polskich Urzędach i dokonanie rejestracji w moim imieniu? Ile to będzie kosztowało?
Sama czynność złożenia dokumentów w kraju do Urzędu Celnego i Złożenie dokumentów do Urzędu Skarbowego, a po tygodniu Odebranie dokumentów z Urzędu Celnego i odebranie dokumnentów z Urzędu Skarbowego, a następnie zarejestrowanie pojazdu w Wydziale Komunikacji dla osób zameldowanych w Warszawie kosztuje 300 pln i 100zł za tłumaczenie dokumentów. Do tego trzeba doliczyć koszty dokumentów w urzędach, które są szczegółowo podane w zakładce "samochody używane - cennik i promocje"


* 1 * 2 * 3 * 4 * 5 *