Warto zadać nam pytanie (najłatwiej przez Email) na interesujący Ciebie model samochodu w konkretnej ale realnej, zaproponowanej przez Ciebie kwocie pieniędzy.

Zakładka samochody używane została podzielona na podstrony, na których znajdziesz:

Strona 1: Informacje ogólne
Strona 2: Jak sprowadzamy
Strona 3: Ceny i promocje
Strona 4: Najczęstsze pytania
Strona 5: Samochody do wyjazdu

Samochody: Jak sprowadzamy
W zakładce ceny i promocje starałem się jak najbardziej przejrzyście ukazać jakie są koszty poszczególnych sposobów wyjazdu. Wystarczy tam najechać na zdjęcie cennika i kliknąć. Zdjęcie powiększy się do rozmiarów umożliwiających przeczytanie. Poniżej ogólne informacje.

Przy zakupie ciekawego i w miarę zdrowego samochodu trzeba tylko wiedzieć od czego zacząć i na czym skończyć. Załóżmy, że chcesz kupić samochód na własną rękę, a nie wiesz od czego zacząć? Jest kilka opcji zakupu samochodu.
Opcja A: Zakup z salonu z gwarancją, gdzie każdy sprzedający będzie zachwalał samochód, który sprzedaje i od którego ma najlepszą prowizję. Strata: co najwyżej na spadku wartości samochodu i informacja, że jak coś się popsuło to ze złego użytkowania samochodu, czyli zawinił kierowca i gwarancja nie obejmie naprawy zawieszenia itd.
Opcja B: Sam sobie znajdę używany, czyli przeglądasz samochody najładniej sfotografowane z każdej strony, przy czym najczęściej kupujesz ładne zdjęcie, ale w silniku coś rzęzi, sprzęgło brzęczy, w zawieszeniu coś puka, przy przyspieszaniu samochód ściąga w prawo, a przy hamowaniu samochód ściąga w lewo. Strata: czas na nakręcanie się na piękne zdjęcia zrobione w taki sposób, że nie zauważysz kilku odcieni lakieru oraz paliwo na dojazdy do samochodów. Chyba, ze kupisz taką skarbonkę. Wtedy włożysz nawet drugie tyle w samochód, który będzie wymagał kolejnych napraw.
Opcja C: Pojadę w ciemno z firmą X, która organizuje hurtowe wyjazdy po samochody za 500 pln. Tak naprawdę wsiądziesz do samochodu, z sześcioma innymi osobami, których nie znasz. Czasami podczas trasy jedna osoba potrafi zgubić pieniądze na samochód. Pojedziecie dosłownie do kilku komisów w jednym lub dwóch położonych niedaleko siebie miastach, przeważnie z samochodami kombinowanymi do których firma X zawsze jeździ, niezależnie czy są tam ciekawe samochody, czy nie. Nie będzie tam ani ciekawej propozycji cenowej, ani ciekawej propozycji jeżeli chodzi o jakość samochodów. Jeżeli nic nie kupisz w tych kilku komisach i chcesz jechać dalej to informują Cię, że dalej nie jadą i jak chcesz to jedź we własnym zakresie. Jeżeli kupisz to okazuje się, że nie możesz nic wynegocjować i cena jest stała (prowizję zgarnia firma x), dolicz tablice importowe, koszt paliwa i autostrady w Polsce. Koszt łączny wyjazdu wyjdzie ponad 2.000, a i tak nie kupisz w miarę zdrowego samochodu na kilka lat. Strata: jeżeli nie zgubisz pieniędzy, ale tylko się przejedziesz to czas wyjazdu i około 800 pln, jeżeli coś kupisz to wyjazd i to co musisz zainwestować w samochód. Po pewnym czasie okaże się, że samochód ma dwa lata i już ponad 400.000km a czasami mając 800 kilometrów przebiegu uczestniczył w 3 wypadkach, wiec częściej zużywające się zawieszenie (przeniesiony punkt ciężkości w płycie podłogowej) będziesz musiał wymieniać co roku, a o bezpieczeństwie w takim samochodzie można tylko pomarzyć. Z karoserią samochodu jest jak z pudełkiem po papierosach. Za pierwszym razem ściśnięcie jest dość problemowe, bo karoseria jest sztywna. Za drugim razem jest łatwiej pognieść, a za trzecim razem zgniata się jak wata. W niby lekko powypadkowych samochodach zdarzają się też spawy nieoryginalne, nie wspomnę o samochodach ciętych w połowie i spawanych z dwóch. Czy Twoje zdrowie i życie jest warte ryzyka podróżowania w takim samochodzie, przy pozornej oszczędności zakupu?
Opcja D: Chcesz kupić ciekawy samochód na lata, dlatego zapytaj kogoś znającego się na samochodach i rynku motoryzacyjnym o pomoc przy wyszukaniu w miarę zdrowego samochodu w realnej kwocie pieniążków, którą chcesz wydać na samochód. Pojadę go kupić z kimś kogo fascynują samochody. Najlepiej z doświadczeniem ponad 10 lat, kto ma jakieś pojęcie o wadach i zaletach danej marki, żeby wybierając samochody z około 400 ogłoszeń od razu wyeliminował samochody ładnie fotografowane ukrywające wady i wyłowił około 20 najciekawszych propozycji jakości w stosunku do ceny. A na miejscu, żeby potrafił też wynegocjować dobrą cenę dla mnie (lub nie mam czasu i sam pojedzie, żeby w moim imieniu zobaczył samochody, zadzwonił do mnie w jakim są stanie technicznym i blacharskim, oraz jaką kwotę wynegocjował następnie żeby przekazał moje pieniążki za ten samochód i mi go przywiózł pod wskazany adres). Strata: na pozór około 1.200 pln w stosunku do Opcji B i C, ale tak naprawdę Zysk, bo ktoś wybierze najsensowniejsze około 20 ofert najciekawszych samochodów ze wszystkich dostępnych w całych Niemczech, na spotkaniu zaprezentuje te samochody i wspólnie wybierzecie około 7 z tych 20, przygotowuje trasę wyjazdu, zabiera Ciebie i Twoją osobę towarzyszącą (bez dopłaty, która może z Tobą wracać), odwozi do poszczególnych samochodów, na miejscu sprawdza w miarę możliwości stan techniczny i blacharski. Jeżeli samochód Ci się spodoba, to znowu negocjuje cenę i wynegocjowane kwoty odda Tobie, a następnie organizuje zakup tablic, ewentualny nocleg i na spokojnie po pilotuje cię w kierunku domu. Poinformuje co zrobić, żeby zarejestrować samochód w Polsce.

Rozwinięcie myśli.

1. Najpierw wybierasz kwotę zakupu. W Polsce nadal lepiej i bezpieczniej kupić za własne pieniądze w miarę ZDROWY ale używany za około 15.000-35.000 pln lub ewentualnie wziąć około 20.000pln na kredyt gotówkowy, niż wziąć kredyt za 50.000 pln na nowy samochód i spłacać dodatkowe 20-50% samochodu.
2. Każdy chce kupić ZDROWY i ZADBANY samochód z ORYGINALNYM przebiegiem. Większość osób ma nadzieję, że kupi nowy i to pozwoli w najprostszy sposób w zakupie właśnie takiego super samochodu. Opcja A: Bardzo często klient salonu zostanie wybudzony z tego snu w pierwszym miesiącu od zakupu nowego samochodu. Ciągłe wizyty na poprawki tak zwanych niedoróbek. A przecież kupiło się nowy samochód z salonu za mnóstwo kasy. Prawda jest taka, że po wyjeździe z salonu samochód traci na wartości prawie od razu 1/4 wartości i do tego pierwszy rok jeździmy na poprawki niedoróbek. Szkoda czasu i pieniędzy.
Opcja B: 3. Następnie wybieramy model samochodu. Czy kupić kombi na weekendy, czy coś mniejszego do jazdy po mieście, czym da się wszędzie zaparkować?
4. Kolejny punkt to jakiej marki samochód kupić w danym przedziale cenowym? Czy lepszy jest 10-14 letni BEZWYPADKOWY Audi, Bmw czy Mercedes, czy raczej 5-7 letni ZDROWY Ford, Opel, Volkswagen albo 1-3 letni NOWY Kia, Renault, Hyundai albo Fiat? Tygodniami przeglądasz fora samochodowe, czytasz o wadach i zaletach samochodu, w końcu kupujesz samochód na lata i chcesz wydać na samochód w późniejszym okresie eksploatacji jak najmniej pieniędzy w serwisach.
5. Jak poszukać samochodu? Wejdziesz na stronę niemiecką i raptem okaże się, że masz 40 samochodów do wyboru. To oznacza, że trzeba podnieść cenę którą chcesz przeznaczyć na samochód lub obniżyć kryteria wyboru, zaakceptować rok starszy samochód. Okazuje się, że masz 400 samochodów do wyboru i co dalej? Wybierzesz kilka samochodów obok siebie, żeby zaoszczędzić na paliwie, czy poszukasz według innego kryterium jak przebieg, kolor albo wyposażenie? Przecież jeżeli kupujesz na lata to trzeba wybrać najciekawszy samochód, a nie pierwszy lepszy, który jest w pobliżu.
6. Gdy już w ciągu 3-4 dni przejrzysz wszystkie oferty i radząc sobie z oczopląsem od oglądania ogłoszeń internetowych, w których prawie każdy samochód jest prawie taki sam wybierzesz samochody, zainwestujesz ze 200-300 pln w telefony do sprzedających Niemców. Jeżeli się dodzwonisz i dogadasz że samochód jest "gut" albo "ok" opracujesz drogę wyjazdu (na miejscu okazuje się, że stan samochodu wcale nie jest taki "gut", bo nadaje się tylko do krótkich jazd na zakupy raz w tygodniu albo trzeba w niego zainwestować dużo pieniędzy, żeby był na lata). A jeżeli ogłoszenie jest nieaktualne to szukasz dalej.
7. Po przygotowaniu wyjazdu namówisz znajomego, żeby z Tobą pojechał na dwa trzy dni i przysponsorujesz mu posiłki (minimum 40-80 Euro na dobę).
8. Kupisz sobie czujnik lakieru i jakiś program do czytania błędów za 500-1.500 pln.
9. Pojedziesz w trasę. Paliwo jadąc do samochodów wyjdzie Cię minimum 500-600 pln w jedną stronę. Koszt polskiej autostrady 69 pln w jedną stronę na samochód.
10. Oglądasz samochody i sprawdzisz zakupionymi sprzętami.
11. Jeżeli znajdziesz coś ciekawego to kupisz taki samochód, a jeżeli nie to albo bierzesz samochód jaki jest w stanie jakim jest albo szukasz dalej lub gdy samochodów więcej nie masz przygotowanych to szukasz po okolicznych komisach byle czego lub wracasz z pustymi rękami.
12. Jeżeli kupiłeś samochód to wyrabiasz tablice importowe (120 Euro).
13. Do każdego samochodu paliwo na powrót po około 700-900 pln (część paliwa droższego tankujesz w Niemczech) oraz koszty autostrady po 69 pln.
14. Reasumując zainwestujesz około jeden, dwa lub trzy miesiące, sięgniesz po dostępną wiedzę o samochodach, następnie znajdziesz sobie samochód, pojedziesz z kimś znajomym, zwiedzisz 2.000-3.000 km drogi, zainwestujesz minimum 3.500 pln albo o wiele więcej w koszt transportu. Ogólnie wyjdzie podobny albo większy koszt, doliczysz sobie telefony do Niemców (około 50-80 Euro), zjesz coś na miejscu (dziennie 40-80 Euro).
Opcja C: Opisana powyżej, także nic ująć nic dodać. Generalnie robisz sobie wycieczkę, żeby pooglądać samochody i ponosisz większe ryzyko niż przy opcji B.
Opcja D: To nasza propozycja. Lubimy samochody i fascynuje nas wyszukiwanie najbardziej schowanych wad w sprzedawanych samochodach, ponieważ na ich podstawie negocjujemy ceny. Obejrzenie samochodu zajmuje nam nawet 3 godziny, podczas których sprawdzamy od 100 do 180 punktów apropos stanu samochodu. Przez to w ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie obejrzeć 6 samochodów, dlatego staramy się od razu wybrać najciekawsze samochody i od nich zacząć oglądanie.

Proszę zaznajomić się z aktualnymi promocjami opisanymi na stronie Samochody używane --> Ceny i promocje oraz z pytaniem numer 4 znajdującym się na stronie Samochody używane --> najczęstsze pytania i kontaktując się z nami od razu podać o jaki rodzaj usługi chodzi, kiedy spodziewacie się Państwo zakupić samochód oraz bliższe informacje jaki model samochodu Państwa interesuje. Te wszystkie informacje pozwalają nam na przygotowanie najsensowniejszej oferty dla każdego indywidualnie.

Uwaga. Bardzo proszę o cierpliwość wszystkie osoby wysyłające zapytania. Z racji tego iż przygotowanie 20 najciekawszych samochodów z pośród 400(a czasami 60 z ponad 1500) zajmuje około 3 dni, do tego trwa wyjazd od 1 do 3 dni zależnie od warunków na drogach, czyli w miesiącu możemy pojechać tylko po 18 samochodów. Co za tym idzie.
Jeżeli ktoś zada nam realne zapytanie z chęcią wyjazdu "jak najszybciej" to nasza odpowiedź będzie po jakimś czasie ale od razu uzgodnieniem terminu spotkania z przygotowanymi samochodami i możliwością wyjazdu po spotkaniu.
Jeżeli ktoś zada luźne pytanie bez przybliżonego terminu zakupu traktujemy jako, że ma czym jeździć i nie spieszy się z zakupem, tylko chce się zorientować bo będzie chciał kupić samochód za 2 miesiące lub później. Wtedy odpowiedź otrzyma w pierwszym wolnym terminie, ponieważ ceny potrafią się zmienić z miesiąca na miesiąc, są one dodatkowo ruchome ze względu na kurs Euro.
Natomiast, jeżeli zapytanie jest nierealne bo zaproponowana kwota zakupu nie pozwoli na wyszukanie w miarę sprawnego i bezpiecznego samochodu to w pierwszym wolnym terminie informujemy o tym, proponując w danej kwocie starszy rocznik lub inny model samochodu. Ewentualnie sugerujemy w jakiej kwocie dany model w miarę zdrowy jest osiągalny.


Termin przyprowadzenia samochodu ze strony Samochody używane dla opcji Expres do pięciu dni od spotkania, spisania umowy na sprowadzenie pojazdu (w przypadku wyjazdu bez kupującego powierzenia pieniążków na samochód i paliwo). W przypadku wynegocjowania jeszcze niższej ceny i zakupu samochodu kwotę wynegocjowaną oddajemy klientowi.

Aby uzgodnić na kiedy chcą Państwo mieć samochód u siebie prosimy o kontakt telefoniczny lub przez Email i od razu zasugerowanie na kiedy będziecie Państwo gotowi finansowo do zakupu samochodu. Od razu przy skontaktowaniu się z nami przez Email podajemy pełną informację jakie są ceny zakupu najtańszych samochodów według Państwa wymagań i w jakim najkrótszym czasie możemy sprowadzić samochód dla Państwa. Następnie czekamy do 2 dni.
Jeśli otrzymamy odpowiedź i uzgodnimy termin sprowadzenia samochodu to niezależnie od rodzaju pomocy dowiadujemy się o stan techniczny, rezerwujemy samochody i negocjujemy ceny tych samochodów.

Uwaga, samochody ZDROWE sprzedają się w ciągu 3-5 dni od wystawienia na sprzedaż, dlatego możemy rezerwować je tylko na dwa dni przed wyjazdem, a przygotowywanie ofert miesiąc przed terminem mija się z celem.

Dwa tygodnie przed wyjazdem, jeżeli potwierdzę, że samochody są dostępne możesz przekazać nam zaliczkę 200zł na potwierdzenie, że jesteś poważną osobą (spiszemy umowę na przygotowanie samochodów i odliczymy zaliczkę od prowizji wyjazdu, gdy wyjazd dojdzie do skutku). Od tego czasu monitorujemy oferty ogłoszeń i negocjujemy ceny. Jeżeli samochody ZDROWE lub wybierane według innych kryteriów przy danej cenie są nie osiągalne to udzielamy taką informację i przekładamy wyjazd na termin późniejszy lub jeżeli komuś się spieszy to zmienimy kryteria wyboru (wyposażenie, rok, przebieg, stan samochodu, cena).

Dziesięć pełnych dni przed uzgodnionym terminem wyjazdu możesz poinformować nas tylko przez Email, że się rozmyśliłeś bez podania powodu i jeszcze wtedy oddamy ci zaliczkę w ciągu 5 dni roboczych. Po tym terminie cała zaliczka zostanie przeznaczona na koszty przygotowania uzgodnionego za 10 dni wyjazdu.
Odpowiednio wcześniej kilka dni przed wyjazdem na podstawie informacji zebranych od Ciebie przez Email (jeżeli ktoś nie ma internetu to przez telefon) i w dniu przekazania zaliczki, zaczynamy przygotowanie pełnej oferty najciekawszych 40-60 samochodów. Zajmuje to minimum 3 dni, a czasami 7, gdy musimy przejrzeć ponad 1500 samochodów (uzgadniamy indywidualnie w dniu przekazania zaliczki). Trzeba wyeliminować ze zdjęć te z kiepsko spasowanymi elementami karoserii i w kilku odcieniach lakieru, następnie po skontaktowaniu ze sprzedawcami wyeliminować ściemniane ogłoszenia, wynegocjować cenę i zarezerwować jeszcze nie sprzedane samochody na dwa dni.
W dniu wyjazdu na uzgodnionym spotkaniu organizacyjnym przynosimy propozycje samochodów NAJZDROWSZYCH względem ceny przez Ciebie zaproponowanej, oraz dzielimy się informacjami o najsensowniejszych samochodach, które z wybranych przez Państwa warto obejrzeć ze względu na ich stan techniczny i bezwypadkowość, a które samochody lepiej omijać z daleka.
Informujemy w chwili wyjazdu również jaką kwotę wynegocjowaliśmy i ile jeszcze przewidujemy zbić z ceny.
Jeżeli nasze propozycje Ci się spodobają to jedziemy do Niemiec od razu po spotkaniu. Wyjazdy indywidualne po samochód dla Ciebie odbywają się tylko z Tobą (na życzenie też z Twoją osobą towarzyszącą)lub w twoim imieniu pojadę sam, po spisaniu z Tobą umowy i przekazaniu mi pieniążków na samochód i na koszty wyjazdu (czyli kosztowo tak samo jakbyś ze mną pojechał, tylko pojadę sam autolawetą). Następnego dnia jesteśmy w Niemczech i dokładnie oglądamy wybrane samochody.
Czas szczegółowego obejrzenia każdego samochodu to średnio około 2 lub 3 godziny. W tym czasie sprawdzamy:
- lakier samochodu czujnikiem lakieru,
- stan tapicerki wewnątrz pojazdu,
- wszystkie elementy elektrycznego sterowania,
- sprzęgło i skrzynię biegów,
- pracę silnika,
- dostępne filtry i oleje,
- zawieszenie i hamulce,
- komputerowo błędy większości marek po 2000 roku,
- dokumenty samochodu.
O wszystkich znalezionych wadach samochodu skrupulatnie informujemy. A jeśli samochód nie spełnia Państwa wymagań jedziemy obejrzeć kolejny samochód z naszej wybranej listy.

Zawsze, niezależnie od opcji naszej usługi dysponujemy przynajmniej sześcioma samochodami w zanadrzu, które gwarantują nam udany zakup.

Negocjujemy cenę gdy już zdecydują się Państwo na zakup najciekawszego samochodu następnie wyrabiamy tablice przyjazdowe i ubezpieczenie na samochód.
Po zregenerowaniu sił wracamy na spokojnie pod uzgodniony adres w Polsce.

Dla osób z Warszawy, które mają mało wolnego czasu oraz sobie tego zażyczą rejestrujemy samochód na Państwa przy uzgodnionej dopłacie (dla osób zameldowanych w Warszawie 600 pln w tym koszt tłumaczenia). Naturalnie wcześniej odprowadzamy samochody na przegląd zerowy, potem składamy dokumenty do Tłumacza, do Urzędu Celnego, do Urzędu Skarbowego i do Wydziału Komunikacji.


> * 1 * 2 * 3 * 4 * 5 *